Aktuality: "Prezentovali sme nové VCI materiály a technológiu belania na konferencii v Prahe"

Prezentovali sme nové VCI materiály a technológiu belania na konferencii v Prahe

28. 03. 2019
Prezentovali sme nové VCI materiály a technológiu belania na konferencii v Prahe photo

Konferencia Projektovanie a prevádzka povrchových úprav 13.-14.3.2019, Praha

 

OBALY PRE KOVOVÉ MATERIÁLY

Ing. Stanislav ABERLE, BRANOPAC CZ s.r.o.

BRANOPAC CZ belonging to the group Antalis International is a manufacturer of customized packaging and suppliers of packaging solutions. We specialize in complex corrosion protection of metal products during shipping and storage, aluminium barrier film or converted products are produced according to MIL NORM - PRF-131K and VCI materials - paper, PE foil, chip, shrink film, PP corrugated plastic sheets. All VCI products are nitrit free. We offer complete packaging solutions for Automotive and Machinery & equipment industry, e-commerce. We are certified ISO.

 

Spoločnosť BRANOPAC CZ bola založená v roku 1995 a od roku 2013 je súčasťou nadnárodnej skupiny Antalis, ktorá pôsobí v 41 krajinách sveta na 4 kontinentoch. BRANOPAC CZ pôvodne distribuovala na českom a slovenskom trhu antikoróznej materiály výrobca BRANOpac GmbH., ale postupne spoločnosť začala antikorózne materiály a ďalšie balenia vyrábať a spracovávať sama.

Antikorózne balenie má v sortimente spoločnosti BRANOPAC CZ významný podiel. Vyrába ich aj pre ostatné európske pobočky skupiny Antalis, hlavne Nemecko, Poľsko a Maďarsko. Štyri pätiny produkcie BRANOPAC CZ tvoria obaly vyrábané podľa zákazníckych požiadaviek. Okrem antikoróznych materiálov ponúka spoločnosť BRANOPAC CZ kompletný obalový sortiment ako sú lepenkové a plastové (LDPE, HDPE) obaly, výplňové a tlmiace materiály a systémy vo forme vzduchových vankúšikov, krčeného papiera, či membránových obalov. Špecialitou sú ručne zvárané hliníkové 3D vaky určené do gitterboxov, magnum boxov, KLT, paletových boxov a ďalších obalov. Spoločnosť taktiež ponúka služby v oblasti Exportného balenia a komplexných obalových riešení.

Headquarter: Veseli nad Moravou, Czech Republic
Office in Slovakia: Bratislava
Distribution centres CZ: Veseli n.M., Prague Ruzyne, SK Senec and ANTALIS warehouses
Employees: 70
Turnover (2018): 13 mil. Eur
Managing Director: Petr Martinek, MBA

 

Strojárske firmy bude najviac zaujímať balenie kovových výrobkov a ich ochrana proti korózii.

Aplikácie prchavých  inhibítorov korózie / VCI / pri ochrane povrchov polotovarov i celých výrobných celkov formou balení do fólií, alebo papierov s obsahom /VCI/ inhibítorov je postup, ktorým sa už štandardne zaisťuje prevencia proti korózii  pri  výrobe, skladovaní a preprave. Nahradzujú  staršie typy konzervácie, technicky ťažko využiteľne a problematicky odstrániteľné klasické konzervačné prostriedky, ale predovšetkým  však obmedzujú použitie ekologicky závadných už zastaraných látok pre odmastenie a čistenie.

 

Aké sú rozdiely, možnosti  VCI sortimentu , kde sa využívajú, pre koho/akú aplikáciu sú viac určené?

Celkový sortiment výrobkov obsahujúci  /VCI/ inhibítory korózie  tvorí širokú škálu. Na našom trhu je už dnes dostupný celý rad výrobkov určených  pre všetky typy povrchovej ochrany železných a neželezných kovov. Ochrany  krátkodobej, ale aj  pre dlhodobú ochranu. VCI ochranu rozdeľujeme na dva základne typy. Ochrana VCI ako „ suchá“ VCI konzervácia a ochrana VCI ako „tekutá“ konzervácia. Medzi suchú VCI konzerváciu, bežne používanú v obalovom priemysle zaraďujeme: antikorózne papiere, antikorózne fólie, VCI čipsy, VCI peny, tablety, vysušovaná. Medzi tekutú konzerváciu, konzervačné  oleje s obsahom VCI od krátkodobej ochrany po dlhodobú.

Skupina výrobkov

VCI papiere: BRANOrost, FERROGARD, MULTIguard, BRANOcop, Silverbrite
VCI fólie: BRANOfol
VCI doplnkový materiál: BRANOrost Chips, BRANOrost duplex cardboard, BRANObox, BRANOwave
Tekuté prípravky: BRANOral, BRANOrol, BRANOtect AII

 

Kde firmy z priemyslu robia najväčšie chyby pri balení svojich tovarov? Robíte napr. aj analýzy baliacich procesov vo výrobných linkách?

Dobré je sa obrátiť na nás ako firmu s dlhodobou tradíciou, skúsenosťami. Už pri  výrobe a montáži môžu vhodne zvolené ochranné prostriedky s VCI urýchliť priebeh technologických procesov, prípadne vynechanie krokov  nutných pri  výrobných operáciách, ktoré vyžadujú odstránenie rizika a sú spojené  s konzerváciou a následne odstránením konzervačných prostriedkov. Robíme analýzy a optimalizáciu baliacich procesov, robíme aj korózne skúšky v našom laboratóriu.

 

S akými ďalšími požiadavkami sa na vás obracajú firmy zo strojárskeho, automobilového, resp. ďalších odvetví priemyselnej výroby?

Skladovanie a preprava sú významným časovým úsekom, ktoré má na  životnosť výrobku značný vplyv hlavne v prípadoch, kedy finálny výrobok vyrobený a používaný v uzavretých suchých priestoroch s relatívne stálou teplotou sa dostáva v priebehu prepravy do extrémnych klimatických  podmienok  a môže  byť vystavený  veľmi agresívnym podmienkam. Riešením je jednak konzervácia  a spoľahlivé exportné balenie s obsahom VCI. Antikorózna ochrana výrobkov pri používaní v priebehu ich životnosť, by mala byť neoddeliteľnou súčasťou  komplexného riešenia už pri návrhu a vývoji každého z nich.


Viac o konferencii TU.

 

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingové údaje nám prezradia, na ktoré reklamy ste klikli alebo ako sú naše kampane na sociálnych sieťach úspešné.