Aktuality: "Otvárame šieste Packaging Design Centrum v Európe"

Otvárame šieste Packaging Design Centrum v Európe

14. 05. 2019
Otvárame šieste Packaging Design Centrum v Európe photo

Inovácie Antalisu v obalovom designe

Nárast obchodu zrealizovaného online, potreba automatizácie logistických procesov, dôležitosť rýchlej ekologickej reformy a rastúce potreby zákazníkov v oblasti balenia založeného na skúsenostiach, stavia obalový priemysel pred nové výzvy, rovnako ako požiadavky obalov na mieru a udržateľné riešenia. 
 
V reakcii na tieto tendencie trhu, vybudovala spoločnosť Antalis, (www.antalis.com), európska jednička v distribúcii priemyselných obalov, pre všetkých európskych zákazníkov šesť PDC - centier obalového designu (3 v Nemecku, 1 v Dánsku, 1 v Anglicku a 1 v Poľsku), ktoré sú pripravené riešiť akékoľvek zadanie zo strany zákazníka. 
 

Centrá obalového designu Antalis rozvíjajú bespoke

PDC Antalis (Packaging Design Centre) s pracoviskami v Anglicku, Nemecku, Dánsku a Poľsku, môžu reagovať na širokú škálu potrieb, či už sa jedná o design riešenia, ochranu výrobkov, optimalizáciu procesov balenia, redukciu škôd pri preprave, alebo reverznú logistiku. Dve najnovšie PDC, v Anglicku a v Poľsku– Sosnowiec u Katovíc, posilňujú odbornosť Antalis Packaging a sú príležitosťou pre novú generáciu bespoke - riešení požiadaviek zákazníkov na mieru. 
 
 
Maria Ragusa, obalová technička v PDC v Leinfeldene, Nemecko, vysvetľuje, ako inovácie prispievajú k ďalšiemu rozšíreniu odborných znalostí spoločnosti, najmä v oblasti automobilového priemyslu: „Všetky 3 naše designové centrá v Nemecku sa špecializujú na segment automotive a sú vybavené najmodernejšími zariadeniami. S našimi 3D programami dokážeme vytvoriť obalové riešenie, aj keď ešte výrobok nie je vyrobený. Vybavenie nám umožňuje spracovávať rôzne dáta, čím uľahčuje našim zákazníkom celý proces vývoja ich výrobku.”. John Garner, vedúci oddelenia obchodného rozvoja v novom PDC v Anglicku, dopĺňa: „Rok 2018 priniesol jedinečnú príležitosť v podobe začlenenia moderných hodnôt a postupov bez toho, aby sme boli nútení robiť kompromisy v kvalite návrhu riešenia.” 
 
Nové Packaging Design centrum v meste Sosnowiec u Katovíc sa špecializuje na logistiku a segment automobilového priemyslu, a je k dispozícii projektom zo CSEE regionu. Aleksander Gwizdala, Sales Packaging Manager uvádza: „Vďaka strategickej polohe tohto nového design centra sme teraz schopní reagovať na rastúce požiadavky z oblasti obalového designu vo východnej Európe”.
 

Špecializovaný tým obalových technikov a designérov

Obaloví technici spoločnosti Antalis, vo všetkých design centrách, vytvorili viac ako 10 000 obalových riešení na mieru.
 
 
Maria Ragusa upresňuje: „Zákazníci prichádzajú do našich designových centier na konzultáciu, diskutovať o nápadoch a požiadavkách, ktoré majú spĺňať budúce obaly, testovať prototypy v skutočných podmienkach a aby potom následne spoločne, s našimi špecialistami, našli finálny design obalu a zvolili tak optimálnu ochranu výrobku.” Aleksander Gwizdala ešte dodává: „Na rozdiel od konkurencie, naši designéri majú bohaté skúsenosti s rôznymi druhmi materiálov, preto sme schopní „ušiť“ design obalu na mieru daného výrobku a zvoliť k tomu ten najvhodnejší materiál.”
 

Profesionálne služby PDC Antalis v oblasti navrhovania obalov

Nadnárodná skúsenosť z obalového designu: všetky steny v našich design centrách by se dali vytapetovať zákazníckymi návrhmi obalov vďaka tomu, že disponujeme tlačiarenským vybavením, které ponúka jedinečnú možnosť vidieť zabalený, hotový výrobok ešte pred jeho výrobou.
Špecializovaný tým odborníkov: v každom design centre sú obaloví technici a designéri pripravení pomôcť a vytvoriť obal podľa prianí zákazníka. 
Flexibilita: vieme pracovať pre všetky typy zákazníkov od malých a stredných firem až po nadnárodné spoločnosti.
 

Kľúčové sú trvalé a udržateľné riešenia

V súčasnej dobe, si sú spoločnosti zo všetkých priemyselných odvetví dobre vedomé dopadu obalov na životné prostredie. Udržateľný rozvoj v našom strategickom pláne nie je iba možnosťou. Naše úsilie každodenne smeruje k znižovaniu ekologickej stopy, a to vďaka Smart Packaging Solutions. Obaloví technici, ktorí pracujú v našich Packaging Design Centrách, sú zaviazaní k minimalizácii obalových materiálov, bez toho aby riskovali ochranu výrobkov. Princíp RRR (Reduce - Reuse - Recycle) vedie našich obalových designérov k tomu, aby našim zákazníkom predkladali udržateľné obalové riešenia. 
 
V priebehu celého procesu tvorby riešenia zákazníckych projektov, obaloví technici spoločnosti Antalis zvažujú udržateľné riešenia, kedykoľvek je to možné.
  • zvyšujú podiel tzv. jednodruhových obalov tj. z jedného materiálu - obvykle na bázi papiera - ako pre vnútorné tak aj vonkajšie obaly, a taktiež vratné obaly na mieru,
  • v čo najväčšej možnej miere používajú recyklovateľné materiály, ako je polyetylén, papier alebo polypropylén,
  • designové centrum v Anglicku je v tomto ohľade dokonca ešte o krok ďalej, vďaka svojmu partnerstvu s Woodland Trust, ekologickou organizáciou, ktorá pomáhá spoločnostiam vysádzať stromy a chrániť lesné porasty. Antalis UK vysadila stromy svojej pobočke v Ketteringu, aby neutralizovala všetky obaly z vlnitej lepenky a uhlík z papiera, s úplnou neutralizáciou plánovanou pre rok 2020!
 
Virginie Mallet, marketingová riaditeľka Antalis Group Packaging hovorí: „Požiadavky spotrebiteľov a udržateľný rozvoj sú hlavnými záujmami spoločnosti Antalis. Zaväzujeme sa ponúkať našim zákazníkom inovatívne obalové riešenia priateľské k životnému prostrediu šité na mieru a zároveň dodávať cenovo zaujímavé obalová riešenia s vysokou kvalitou.”.
 

O spoločnosti Antalis
Antalis (Euronext Paris: ANTA) je vedúcim distribútorom papiera a priemyselných obalov v podnikateľskom sektore (svetová jednička mimo Spojené štáty), a európskou dvojkou na trhu vizuálnej komunikácie. V roku 2017 oznámila skupina obrat 2,4 miliardy €, zamestnávala 5 500 ľudí, ktorí poskytovali služby zhruba 140 000 zákazníkom, spoločnostiam alebo tlačiarňam v 41 krajinách. Prostredníctvom svojich 123 distribučných centier rozošle Antalis po celom svete denne približne 13 500 zásielok a v roku 2017 spoločnosť dodala 1,5 milióna tun papiera.

 

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingové údaje nám prezradia, na ktoré reklamy ste klikli alebo ako sú naše kampane na sociálnych sieťach úspešné.