Aktuality: "Obaly pre kovové materiály"

Obaly pre kovové materiály

13. 05. 2016
Obaly pre kovové materiály photo

Spoločnosť BRANOPAC CZ z Veselí nad Moravou bola založená v roku 1995 a od roku 2013 je súčasťou nadnárodnej skupiny Antalis, ktorá pôsobí v 46 krajinách sveta, z čoho v Európe je aktívna v 26 štátoch. BRANOPAC CZ pôvodne distribuoval na českom a slovenskom trhu antikorózne materiály rovnomenného výrobcu, ale postupne spoločnosť začala antikorózne materiály a ďalšie balenia sama  vyrábať a spracovávať.

Obalová divízia skupiny Antalis je najväčším európskym distribútorom obalových materiálov a systémov s obratom presahujúcim pol miliardy EUR. Jedným z jeho najväčších partnerov v Nemecku bol práve Branopac GmbH a to bol tiež jeden z hlavných dôvodov, prečo sa pôvodný majiteľ BRANOPAC CZ rozhodol predať spoločnosť práve skupine Antalis, ktorá vďaka vlastným Európskym synergiám obchod ďalej úspešne rozvíja.

Antikorózne balenie má v sortimente spoločnosti významný podiel. Vyrába ich aj pre ostatné európske pobočky skupiny Antalis, hlavne Nemecko, Poľsko a Maďarsko. Štyri pätiny produkcie BRANOPAC CZ tvoria obaly vyrábané podľa zákazníckych požiadaviek. Okrem antikoróznych materiálov ponúka spoločnosť BRANOPAC CZ kompletný obalový sortiment ako sú lepenkové a plastové (LDPE, HDPE) obaly, výplňové a tlmiace materiály a systémy vo forme vzduchových vankúšikov, krčeného papiera, či membránových obalov. Špecialitou sú ručne zvárané hliníkové 3D vaky určené do gitterboxov, , magnum boxov, KLT, paletovách boxov a ďalších obalov. Spoločnosť taktiež ponúka služby v oblasti Exportného balenia a Komplexných obalových riešení.


Strojárske firmy bude najviac zaujímať balenie kovových výrobkov a ich ochrana proti korózii. Aké riešenia ponúkate v tejto oblasti?
Aplikácie prchavých  inhibítorov korózie / VCI / pri ochrane povrchov polotovarov i celých výrobných celkov formou balení do fólií, alebo papierov s obsahom /VCI/ inhibítorov je postup, ktorým sa už štandardne zaisťuje prevencia proti korózii  pri  výrobe, skladovaní a preprave. Nahradzujú  staršie typy konzervácie, technicky ťažko využiteľne a problematicky odstrániteľné klasické konzervačné prostriedky, ale predovšetkým  však obmedzujú použitie ekologicky závadných  už zastaralých látok pre odmastenie a čistenie.

Priblížme aké sú rozdiely, možnosti  VCI sortimentu , kde sa využívajú, pre koho/akú aplikáciu sú viac určené?
Celkový sortiment výrobkov obsahujúci  /VCI/ inhibítory korózie  tvorí širokú škálu. Na našom trhu je už dnes dostupný celý rad výrobkov určených  pre všetky typy povrchovej ochrany železných a neželezných kovov. Ochrany  krátkodobej, ale aj  pre dlhodobú ochranu. VCI ochranu rozdeľujeme na dva základne typy. Ochrana VCI ako „ suchá“ VCI konzervácia a ochrana VCI ako „tekutá“ konzervácia. Medzi suchú VCI konzerváciu, bežne používanú v obalovom priemysle zaraďujeme: antikorózne papiere, antikorózne fólie, VCI čipsy, VCI peny, tablety, vysušovaná. Medzi tekutú konzerváciu, konzervačné  oleje s obsahom VCI od krátkodobej ochrany po dlhodobú.
Skupina výrobkov: BRANOrost, BRANOfol, BRANOral, BRANOrol, BRANOtect  AIII

Kde firmy z priemyslu robia najväčšie chyby pri balení svojich tovarov? Robíte napr. aj analýzy baliacich procesov vo výrobných linkách?
Dobré je sa obrátiť na nás ako firmu s dlhodobou tradíciou, skúsenosťami. Už pri  výrobe a montáži môžu vhodne zvolené ochranné prostriedky s VCI urýchliť priebeh technologických procesov, prípadne vynechanie krokov  nutných pri  výrobných operáciách, ktoré vyžadujú odstránenie rizika a sú spojené  s konzerváciou a následne odstránením konzervačných prostriedkov. Robíme analýzy a optimalizáciu baliacich procesov, robíme aj korózne skúšky v našom laboratóriu.

S akými ďalšími požiadavkami sa na vás obracajú firmy zo strojárskeho, automobilového, resp. ďalších odvetví priemyselnej výroby?
Skladovanie a preprava sú významným časovým úsekom, ktoré má na  životnosť výrobku značný vplyv hlavne v prípadoch, kedy finálny výrobok vyrobený a používaný v uzavretých suchých priestoroch s relatívne stálou teplotou sa dostáva v priebehu prepravy do extrémnych klimatických  podmienok  a môže  byť vystavený  veľmi agresívnym podmienkam. Riešením je jednak konzervácia  a spoľahlivé exportné balenie s obsahom VCI. Antikorózna ochrana výrobkov pri používaní v priebehu ich životnost, by mala byť neoddeliteľnou súčasťou  komplexného riešenia už pri návrhu a vývoji každého z nich.

Čo predstavíte na MSV v Nitre? (v termíne 24.-27.5.2016) Budú sa návštevníci môcť zoznámiť aj s VCI technológiou?
Na MSV predstavíme  všetky typy VCI sortimentu,  so spojitosťou  na  komplexné  exportné  balenie, s ktorým máme bohaté skúsenosti a radi s nimi oboznámime  všetkých návštevníkov.
 

Celý článok nájdete TU
Zdroj: www.strojarstvo.sk

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingové údaje nám prezradia, na ktoré reklamy ste klikli alebo ako sú naše kampane na sociálnych sieťach úspešné.