Aktuality: "Napísali o nás v Hospodárskych novinách"

Napísali o nás v Hospodárskych novinách

05. 10. 2015
Napísali o nás v Hospodárskych novinách photo

"Krehké drobnosti obalí stroj papierom, nepoškriabu sa ani nerozbijú"

Novú metódu balenia drobných krehkých predmetov predstavila včera na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne firma BRANOPAC CZ. Stroj GEAMI WrapPak HV ocenia predovšetkým prevádzkovatelia e-shopov či predajcovia drobných darčekových predmetov a elektroniky​. Je totiž alternatívou ručného balenia výrobkov napríklad do bublinkovej fólie, penových materiálov či obyčajného baliaceho papiera.

Baliace zariadenie GEAMI WrapPack HV balí výrobky do dvoch vrstiev papiera. Perforovaný silnejší papier chráni tovar pred rozbitím, druhá vrstva jemnejšieho papiera potom pred poškriabaním. Obe vrstvy papiera stroj automaticky podáva, rýchlosť odvíjania a množstvo materiálu si obsluha volí šliapacím pedálom.

"Unikátne šesťhranné výseky​ v papieri fixujú výrobok v krabici a zabraňujú tak nežiaducemu pohybu, nie je tak potrebný žiadny ďalší výplňový materiál. Obal je možné navyše použiť aj samotný, rad zákazníkov takto zabalený tovar len zafixuje páskou a distribuuje v tomto dizajnovom balení," popisuje obchodný riaditeľ firmy BRANOPAC CZ Miloslav Olach.

Náklady na obstaranie stroja sú pre zákazníka nulové. Firma BRANOPAC CZ ho totiž prenajíma za symbolickú cenu a po dobu prenájmu tiež zaisťuje jeho servis. "Klient si od nás kupuje len obalový materiál, ktorého cena sa odvíja od spotreby. S každým zákazníkom sa pritom snažíme nájsť individuálne riešenie, aby sme jeho výrobkom zaručili dostatočnú ochranu a zároveň bol tento spôsob balenia pre klienta ekonomický," uviedol Olach.

Okrem toho firma BRANOPAC CZ zo skupiny Antalis ponúka množstvo iných spôsobov balenia a je dodávateľom priemyselného balenia pre Česko a Slovensko.

Nový stroj GEAMI WrapPak HV uviedol BRANOPAC CZ na slovenský trh pred niekoľkými dňami a je tohtoročnou novinkou aj na európskom trhu. Jeho výrobcom je americká firma Ranpak. "Práve predstavenie stroja na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu a prihlásenie do súťaže o Zlatú medailu považujeme za ideálnu príležitosť, ako ho uviesť do predaja," dopĺňa zástupca firmy BRANOPAC CZ.

Autor: Zuzana Taušová
Hospodárske noviny, 16.9.2015

Viac o obalovom riešení nájdete TU

 

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingové údaje nám prezradia, na ktoré reklamy ste klikli alebo ako sú naše kampane na sociálnych sieťach úspešné.