Aktuality: "Exportujete do zámoria a chcete predísť škodám pri transporte?"

Exportujete do zámoria a chcete predísť škodám pri transporte?

15. 03. 2017
Exportujete do zámoria a chcete predísť škodám pri transporte? photo

Kvalitný prepravný obal je základným predpokladom pre ochranu tovaru počas transportu, ale aj pri jeho dlhodobom skladovaní. Kombináciou rôznych materiálov, správne zvolenej konštrukcie a overeného baliaceho procesu je potom zaistená maximálna ochrana produktu pred mechanickým poškodením alebo škodami spôsobenými vplyvom klimatických zmien. Balenie tovaru pre export, najmä pre zámorskú a leteckú prepravu, vyžaduje nielen určenie správneho baliaceho postupu a odborné vedenie, ale predovšetkým použitie kvalitných baliacich materiálov.

Vlhkosť je všadeprítomná a poškodzuje množstvo výrobkov. Meniace sa klimatické podmienky a kolísanie teplôt počas niekoľkotýždňovej prepravy na mori, vedú ku kondenzácii vodných pár, ktorá spôsobuje na kove koróziu. Zachovanie vnútornej klímy obalu je preto kľúčom k ochrane prepravovaného tovaru.

 

Najlepším riešením nemusí byť najdrahší obal

Väčšina dodávateľov exportného balenia sa spolieha na osvedčený spôsob balenia do hliníkovej bariérovej fólie s použitím vysúšadiel a následne do drevenej debny (prepravného boxu). Avšak, ak je potrebné zabaliť a zataviť stovky dielov, pravdepodobnosť, že niektorý z nich bude nedostatočne uzatvorený, je pomerne vysoká.

Balenie do obalov s VCI inhibítormi korózie (prchavé inhibítory korózie sa uvoľňujú z nosiča a viažu na povrch čistého kovu, kde vytvárajú neviditeľnú vrstvu, ktorá bráni prestupu vlhkosti a následnému vzniku povrchovej korózie), sa môže ukázať efektívnejšie, najmä v prípade opakujúcich sa zákaziek. V iných prípadoch je možné, u nadrozmerných výrobkov, namiesto drahej drevenej debny použiť obal z odolnej UV zmrštiteľnej fólie, ktorý je možné vytvarovať presne podľa tvaru výrobku. Správnym obalom je ten najvhodnejší z pohľadu ceny, rozsahu poskytovanej ochrany ale i z hľadiska prevádzkových nákladov.

 

Výber vhodného exportného balenia

Množstvo našich zákazníkov má baliace predpisy vypracované na základe zlej analýzy alebo nedostatočných skúseností s antikoróznou ochranou a logistikou. Potom je na nás, aby sme vypracovali optimálny baliaci postup a navrhli najvhodnejšiu konštrukciu a obalový materiál, vrátane antikoróznej ochrany, prípadne parotesného obalu s vysúšadlami alebo dusíkovou atmosférou, ktoré predstavujú vhodné riešenie u mimoriadne citlivých zariadení, ako je napríklad laboratórna technika alebo letecká avionika. Realizácia exportného balenia následne prebieha podľa presného postupu. Zákazníkovi predávame kvalitne zabalený tovar, vrátane potrebných garancií a odporúčaní pre ďalší transport.

Príjemcovia nepoškodeného tovaru zostávajú verní svojim dodávateľom, pretože vedia, že ich tovar bude doručený v bezchybnom stave. Používanie účinných ochranných prostriedkov je základom profesionálne baleného tovaru, a je predpokladom poisťovní pre poistnú ochranu tovaru.

 

Zdroj: www.euro.cz

 

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Nastavenie súkromia a cookies

Súhlasom so zdieľaním dát nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšovanie, analýzu a marketing naprieč týmito webovými stránkami. Ďalej súhlasíte s odovzdaním údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že Vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.

Dajte nám prosím vedieť, ktoré dáta nám a našim partnerom dovolíte spracovať.


Technické údaje

Trvalo zapnuté

Webové stránky potrebujú technické údaje na správne fungovanie. Bez týchto dát by nebolo možné napríklad vyhľadávať, prehrať video alebo dokončiť objednávku v e-shope.

Marketingové údaje

Marketingové údaje nám prezradia, na ktoré reklamy ste klikli alebo ako sú naše kampane na sociálnych sieťach úspešné.